Nabídka kurzů autoškoly BONO

Řidičský průkaz skupiny B

Řidičský průkaz skupiny B opravňuje k řízení motorových vozidel do 3 500 kg a s max. 8 místy k sezení kromě řidiče; smí být připojeno přípojné vozidlo o max. přípustné hmotnosti do 750 kg. 

Řidičské oprávnění skupiny B v sobě zahrnuje také skupinu AM a A1 automat (není na řidičském průkazu vyznačeno a platí jen v ČR). Budete tedy oprávněni řídit malý motocykl do max. konstrukční rychlosti 45 km/h či skůtr do 125 ccm/11 kW s automatickou převodovkou. 

Podmínky pro udělení řidičského průkazu skupiny B:

  • věk 18 let (k datu ukončení výcviku, kurz lze zahájit již v 17 letech)
  • věk 17 let - řízení s mentorem
  • zdravotní a odborná způsobilost
  • trvalý, nebo přechodný pobyt na území ČR v trvání nejméně 185 dnů

Základní kurz pro skupinu B 

Základní kurz pro získání řidičského průkazu skupiny B se dělí na teoretickou výuku a praktický výcvik. Délka řidičského kurzu pro skupinu B závisí na časových možnostech a schopnostech žadatele, zpravidla se pohybuje mezi 3-4 měsíci    (v případě rychlokurzu 1 měsíc).

Praktický výcvik

Základní kurz autoškoly zahrnuje 14 praktických jízd pro skupinu B, přičemž každá jízda trvá 2 vyučovací hodiny, tj. 90 minut. Zpravidla jezdíme v pracovní dny od 8:00 do 19:00 a dle domluvy i o víkendech. Denně můžete absolvovat dle zákona maximálně 2 vyučovací hodiny. Jízdy začínáme a končíme v areálu budovy Zvonařka 408/16. Jezdíme ve vozidlech  Volkswagen Polo a Škoda Fabia.


Výuka teorie

Teoretická výuka se koná jednou až dvakrát týdně v odpoledních hodinách od 16.00. Dny v týdnu lze po domluvě přizpůsobit vašim potřebám. Výuka probíhá v učebně  administrativní budovy na adrese Zvonařka 408/16, Brno-Trnitá,  1. podlaží, kancelář č. 118. 


Závěrečná zkouška

Závěrečné zkoušky se skládají v sídle Magistrátu města Brna na Šumavské 35 (4. patro).

Žadatel musí mít s sebou platný občanský průkaz, dále pak autoškolou potvrzenou žádost a lékařský posudek a v neposlední řadě účtenku o zaplacení správního poplatku Magistrátu města Brna.

Zkoušky jsou rozděleny do 2 částí:

  • teoretická zkouška z pravidel provozu na pozemních komunikacích formou e-testu  
  • zkouška z praktické jízdy

Více informací zde: Zkoušky

Další kurzy autoškoly BONO

Vrácení řidičského průkazu

Pomůžeme s vrácením řidičského průkazu řidičům, kteří:

  • ztratili řidičský průkaz v důsledku vybodovaní (dosažením 12 bodů) po uplynutí jednoho roku od ztráty řidičského průkazu
  • ztratili řidičský průkaz po sankci nebo trestu zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel
  • ztratili řidičský průkaz ze zdravotních důvodů

Kondiční jízdy

Jste vlastníkem řidičského průkazu, ale samostatně řídit se neodvažujete, nebo se chystáte usednout za volant po dlouhé době? Bojíte se jezdit v náročném městském provozu nebo na dálnici? Nevěříte si při parkování nebo rozjezdu do kopce? 

Pak právě Vám nabízíme své služby pro zdokonalení Vašich řidičských schopností a zdolání strachu z řízení. V naší autoškole je možné absolvovat kondiční jízdy pod dohledem zkušeného instruktora ve vozidle autoškoly. Rádi a kvalitně Vás připravíme na bezpečnou a plynulou jízdu v městském provozu i na dálnici. Kondiční jízdy poskytujeme po celém Brně a okolí až do 30 km, konkrétní místo lze určit na základě individuální domluvy.